Bota

Arrestohet për herë të katërt një 26-vjeçare, miqësohej me të miturit përmes Tik Tokut, abuzonte seksualisht me ta

Punonjësja e ndërtimit Serena Ransom, 26 vjeç, ka shmangur burgun pavarësisht shkeljes së kushteve të kërkesave të regjistrit të shkelësve seksual katër herë. Ransom u vendos në regjistrin e kriminelëve të arrestuar për pedofili dhe u vendos nën një urdhër parandalimi të dëmtimit seksual për dhjetë vjet, pasi u burgos për ngacmim për dy vajza shkollore në 2015.
Featured image of article: Arrestohet për herë të katërt një 26-vjeçare, miqësohej me të miturit përmes Tik Tokut, abuzonte seksualisht me ta Serena Ransom

BRITANI– Një grua e dënuar për pedofili krijoi një profil në Tik Tok pa njoftuar policinë vetëm për të bërë ‘miqësi’ me adoleshentë.

Punonjësja e ndërtimit Serena Ransom, 26 vjeç, ka shmangur burgun pavarësisht shkeljes së kushteve të kërkesave të regjistrit të shkelësve seksual katër herë. Ransom u vendos në regjistrin e kriminelëve të arrestuar për pedofili dhe u vendos nën një urdhër parandalimi të dëmtimit seksual për dhjetë vjet, pasi u burgos për ngacmim për dy vajza shkollore në 2015.

Sipas mediave të huaja, pedofilja e cila tashmë është dënuar për shkelje të kushteve dy herë të tjera dhe tani është përsëri në bankën e të akuzuarve për një shkelje të tretë dhe të katërt. Dy shkeljet e para kishin kishin të bënin me krijimin e një llogarie në Facebook dhe për afrimin e një djali në një qendër tregtare për t’i “rregulluar flokët” pavarësisht se ishte e ndaluar t’u afrohej fëmijëve pa pëlqimin e prindërve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Avokati Ian Mullarkey tha se më 14 tetor të vitit të kaluar Ransom krijoi një profil në TikTok, i cili është një aplikacion i destinuar për përdoruesit e moshës 13 vjeç e lart, grupmosha akoma e ekspozuar ndaj pedofilisë.

Një muaj më parë, gruaja kishte kaluar natën në një shtëpi ku qëndronin rregullisht fëmijët. Ajo u kap vetëm pasi një burrë, i cili e dinte për të kaluarën e saj, gjeti profilin e saj në TikTok dhe dërgoi një screenshot në polici. Ata ishin në gjendje ta gjurmonin atë pasi ish-burri i partneres së tij shqetësohej se një nga fëmijët e tij u përpoq të bënte miqësi me një grua të dënuar për pedofili në aplikacion.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment