Aktualitet

Arrestohet i riu në Kakavijë, Policia: Tentoi të ndihmonte një grua të kalonte kufirin me pasaportë me vula të falsifikuara

Sipas informacioneve bëhet me dije se shtetasi me inicialet R. L., u kap nga shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë duke i dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit shtetases me incialet B.V.
Featured image of article: Arrestohet i riu në Kakavijë, Policia: Tentoi të ndihmonte një grua të kalonte kufirin me pasaportë me vula të falsifikuara Pika kufitare Kakavijë

KAKAVIJË- Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë, pasi akzuoeht se ka ndihmuar një shtetase tjetër që të kalonte kufirin me Greqinë në mënyrë të jashtë ligjshme. Sipas informacioneve bëhet me dije se shtetasi me inicialet R. L., u kap nga shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë duke i dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit shtetases me incialet B.V.

Më tej shtohet se nga kontrollet është konstatuar se në pasaportën e shtetases B.V. janë konstatuar vula të dyshuara të falsifikuara.

NJOFTIM I PLOTË

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Arrestohet në flagrancë një shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetase, për veprat penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe “Falsifikim i vulave, i stampave dhe formularëve”. Në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, shtetasi R. L. u kap nga shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë duke i dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit shtetases B. V.

Nga specialistët e Hetimit të Trafiqeve dhe Narkotikëve në D.V.P. Gjirokastër u arrestua në flagrancë shtetasi R. L., 23 vjeç, banues në fshatin Greshicë, Mallakastër, për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”. Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për shtetasen B. V., për veprën penale “Falsifikim i vulave, stampave dhe formularëve”, pasi nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e Policisë, në pasaportën e saj janë konstatuar vula të dyshuara të falsifikuara.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment