Aktualitet

Shiste drogë pranë shkollave, arrestohet 41-vjeçari në Vlorë, bashkë me të dhe një nga blerësit

Gjithashtu të arrestuarit iu sekuestruan edhe 56 doza kanabisi, që ishin bëri gati për shitje.
Featured image of article: Shiste drogë pranë shkollave, arrestohet 41-vjeçari në Vlorë, bashkë me të dhe një nga blerësit Kanabisi i sekuestruar

VLORË– Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi akuzohet për shtije të lëndëve narkotike.

Burime nga policia bëjnë me dije se 41-vjeçari me iniciale M.V., është kapur në flagrancë duke shitur kanabis pranë shkollave dhe qendrave të internetit.

Gjithashtu të arrestuarit iu sekuestruan edhe 56 doza kanabisi, që ishin bëri gati për shitje.

Bashkë me 41-vjeçarin ka rënë në pranga edhe një 23-vjeçar që dyshohet të jetë një nga blerësit e hashashit.

23-vjeçarit me inicialet R.Xh iu jget një dozë kanabisi.

Njoftim nga policia Vlorë

Finalizohet operacioni antidrogë “PlayStation”.

Shpërndante lëndë narkotike në qytet, vihet në pranga nga policia autori kryesor dhe procedohet penalisht një tjetër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sekuestrohen 56 doza me lëndë narkotike kanabis sativa.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve pranë Policisë së Vlorës, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas shpërndante lëndë narkotike në qytet, kryesisht në afërsi të shkollave dhe qendrave të internetit, menjëherë organizoi punën me qëllim kapjen e tij.

Në bazë të këtij operacioni, falë bashkëpunimit të ngushtë me qytetarët, në një nga rrugicat e lagjes “Partizani” u bë kapja në flagrancë e shtetasit M. V., 41 vjeç, banues në këtë lagje.

Pas kontrollit personal dhe kontrollit të ushtruar në banesën e tij, Policia ka gjetur dhe sekuestruar 56 doza me lëndë narkotike të dyshuara kanabis.

Gjithashtu, në distancë të afërt, shërbimet kapën dhe shtetasin R. Xh, 23 vjeç, ku pas kontrollit personal iu gjet një dozë kanabisi, e cila dyshohet të jetë shitur nga shtetasi M. V. Ky shtetas u procedua penalisht në gjendje të lirë.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment