Aktualitet

Arrestohet 2 trafikantët shqiptarë, trafikonin marjuanë me çanta drejt Greqisë

Sipas informacioneve mësohet se operacioni antidrogë është zhvilluar në Kostur dhe shqiptarët e arrestuar janë 34 dhe 35-vjeç.
Featured image of article: Arrestohet 2 trafikantët shqiptarë, trafikonin marjuanë me çanta drejt Greqisë Foto ilustruese

GREQI- Mbi 55 kilogramë majruanë janë sekuestruar sot në kufirin greko-shqiptar, ku janë arrestuar dhe dy shqiptar.

Sipas informacioneve mësohet se operacioni antidrogë është zhvilluar në Kostur dhe shqiptarët e arrestuar janë 34 dhe 35-vjeç.

Të dy në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ajë kapur në një zonë pyjore, ku ishin duke trafikuar 4 çanta që përmbanin 44 pako me 55 kg 400 gramë marijuanë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 celularë dhe 3 karta SIM. Policia greke prej fillimit te vitit ka sekuestruar më shumë se 9.2 ton marijuanë që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment