Aktualitet

Arrestohen dy persona në Pogradec, iu sekuestrohet një automatik dhe 34 fishekë luftarakë

Dy të rinjve iu sekuestruan një armë zjarri e llojit automatik dhe tre krehëra me 34 fishekë luftarakë, të cilët sipas njoftimit të policisë i posedonin pa leje.
Featured image of article: Arrestohen dy persona në Pogradec, iu sekuestrohet një automatik dhe 34 fishekë luftarakë

POGRADEC– Dy persona kanë në prangat e policisë në Pogradec. Dosja.al mëson se bëhet fjalë për dy personat me iniciale A.P. 37 vjecc dhe J.P. 25-vjeç, të dy banues në fshatin Buçimas.

Dy të rinjve ju sekuestruan një armë zjarri e llojit automatik dhe tre krehëra me 34 fishekë luftarakë, të cilët sipas njoftimit të policisë i posedonin pa leje.

Në njoftimin zyrtar shkruhet gjithashtu se dy të arrestuarit janë dënuar edhe më parë për “prodhim dhe shitje narkotikësh” dhe “armëmbajtje pa leje”.

Njoftimi paraprak

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: A.P, 37 vjeç dhe J.P, 25 vjeç, banues në fshatin Buçimas, (të dy me precedent të mëparshëm penal, në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve si dhe armëmbajtjes pa leje).

Pas një pune hetimore të ndjekur me metoda speciale hetimi, si edhe gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e policisë, këtyre shtetasve iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri tip automatik, si dhe tre krëhëra me 34 copë fishekë luftarak, të cilat i posedonin pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprën “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve dhe i municionit” kryer në bashkëpunim.”-njofton policia.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment