Aktualitet

Arrestohen 23 pesona në Itali, mes tyre edhe shqiptar/ Policia sekuestron 25 kg drogë dhe 15 mijë euro

Mediat vendase kanë raportuar se karabinerët kanë sekuestruar edhe 25 kg drogë vlera e së cilët shkonte në 300 mijë euro.
Featured image of article: Arrestohen 23 pesona në Itali, mes tyre edhe shqiptar/ Policia sekuestron 25 kg drogë dhe 15 mijë euro Policia italiane, ilustrim

ITALI- Karabinierët e Frosinone, në Itali kanë arrestuar 23 persona pas përfundmit të një operciaoni për trafikun e drogës. Mësohet se brenda këtij grupi kanë qënë të përfshirë edhe shtetas shqiptar.

Mediat vendase kanë raportuar se karabinerët kanë sekuestruar edhe 25 kg drogë vlera e së cilët shkonte në 300 mijë euro. Gjithashtu në këtë oeracion janë sekuestruar edhe 15 mijë euro para cash.

Raportohet se hetimet në lidhje me shkatërrimin e këtij grupi nisën si rezultat i disa ankesave që u bënë për një sipërmarrës vendas.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.ilmessaggero.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment