Aktualitet

Arrestohen 2 persona në Durrës, Policia: Njëri drejtoni mjetin në gjendje të dehur dhe pa patentë, tjetri kishte shkaktuar një aksident

Në një njoftim për mediat bëhet se në pranga është vënë V.A., 52 vjeç, banues në Durrës dhe A. G., 35 vjeç, banues në Kosovë,
Featured image of article: Arrestohen 2 persona në Durrës, Policia: Njëri drejtoni mjetin në gjendje të dehur dhe pa patentë, tjetri kishte shkaktuar një aksident Foto ilustruese

TIRANË- Policia e Durrësit ka arrestuar sot dy persona, pasi janë kapur duke drejtuar mjeti pa patentë. Në një njoftim për mediat bëhet se në pranga është vënë V.A., 52 vjeç, banues në Durrës dhe A. G., 35 vjeç, banues në Kosovë,

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të masave të marra për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e sigurisë së përdoruesve të rrugës, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:  V.A., 52 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen Nr.17, Durrës, duke drejtuar mjetin tip Ford është përplasur me mjetin tip Honda, me drejtues shtetasin K.D., ku për pasojë janë shkaktuar dëme materiale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë testit të kryer nga ana e Shërbimeve të Policisë Rrugore është konstatuar që shtetasi i mësipërm ishte në gjendje të dehur. A. G., 35 vjeç, banues në Kosovë, pasi në lagjen Nr.4 është kapur duke drejtuar mjetin tip Citroen në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme”, njofton Policia.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment