AktualitetPolitike

Arrestimi i dy militantëve të LSI në Vlorë, Luan Rama: Manipulim mediatik! Turku braktisi sektin e Rilindjes, është mjek dhe punon ndershmërisht

Featured image of article: Arrestimi i dy militantëve të LSI në Vlorë, Luan Rama: Manipulim mediatik! Turku braktisi sektin e Rilindjes, është mjek dhe punon ndershmërisht Luan Rama

TIRANË– Luan Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin e dy militantëve të LSI-së në Vlorë. Ai ka ndarë foto me turkun Abdulgafur Balikç i cili u kap me një tjetër person, me bllok në duar duke shitur vota për zgjedhjet e 25 prillit. Luan Rama shkruan se shtetasi është mjek dhe punon me ndershmëri.

POSTIMI:

25 prilli – dita e madhe e fitores: PROKURORIA TË ZBARDHË TË VËRTETËN DHE TË ZBATOJË LIGJIN Asnjë makinacion, asnjë përpjekje për të provokuar apo për të shantazhuar anëtarët, simpatizantët dhe votuesit e LSI-së, nuk mund t’i shpëtojë banditët e rilindjes nga humbja e 25 prillit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Manipulimi mediatik i një lajmi të shitur qëllimisht nga segmente kriminale brenda strukturave të Policisë së Shtetit në Vlorë për shitje e blerje votuesish në emër të LSI-së nga ana e qytetarit Abdulgafur Balikçi, është vetëm përpjekja e rradhës që synon të trembë e frikësojë votuesit. Abdulgafur Balikçi apo Gafuri siç e njohin në Vlorë është shtetas shqiptar, është qytetar shqiptar me origjinë turke që jeton dhe punon ndershmërisht me profesionin e tij si mjek stomatolog, i angazhuar me shumë pasion në rradhët e LSI-së pasi braktisi sektin e rilindjes, e mu për këtë arsye është vënë në qendër të këtij skenari përbaltjeje dhe manipulimi.

Organet e zbatimit të ligjit të kryejnë detyrën me korrekstësi. Duke qenë besimplotë se prokuroria do ta zbardhë të vërtetën, besoj se do të marrë në përgjegjësi penale edhe oficerët e policisë që kanë ushqyer portalet me lajme të rreme e politikisht të paragjykuara, duke dëshmuar se militantët e rilindjes në rradhët e policisë së shtetit janë një segment kriminal i saj. Nëse mjeku Abdulgafur Balikçi apo çdo qytetar tjetër është i implikuar në shkelje të ligjit, le të ndëshkohet sipas ligjit, por këtë nuk mund t’a bëjë policia duke shitur lajme të pa konfirmuara nga organi i akuzës dhe të pa vlerësuara nga gjykata.

(A.B)/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment