Aktualitet

Ishte shpallur në kërkim, i riu godet efektivin dhe i ikën nga duart, del nga Drejtoria e Policisë në Tiranë por pak metra më tutje prangoset sërish

FOTO
Në momentin që efektivi e ka futur në katin e parë të institucionit, i riu, 28 vjeç, banues në Tiranë, e ka goditur dhe ka dalë nga rrethimi i godinës. Por, arratia nuk zgjati shumë, pasi pak metra më tutje, efektivë të tjerë e kanë kapur, për ta rikthyer në Drejtorinë e Policisë.
Featured image of article: Ishte shpallur në kërkim, i riu godet efektivin dhe i ikën nga duart, del nga Drejtoria e Policisë në Tiranë por pak metra më tutje prangoset sërish Pamje nga policia e Tiranës
Përditësuar:

TIRANË– Një person ka tentuar të arratiset nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë. I arrestuari ka kaluar vetëm pak metra ambientet e drejtorisë, është kapur nga efektivët që ndodheshin aty rrotull. Sipas njoftimit zyrtar nga Policia e Tiranës, i riu me inicialet K.P., banues në Tiranë është kapur dhe shoqëruar në ambientet e Drejtorisë pasi ishte shpallur në kërkim për dhunë në familje. 

Në momentin që efektivi e ka futur në katin e parë të institucionit, i riu, 28 vjeç, banues në Tiranë, e ka goditur dhe ka dalë nga rrethimi i godinës. Por, arratia nuk zgjati shumë, pasi pak metra më tutje, efektivë të tjerë e kanë kapur, për ta rikthyer në Drejtorinë e Policisë.

28-vjeçari ishte shpallur në kërkim për dhunë në familje pasi e kishte denoncuar i ati, por tashmë do të akuzohet për veprat penale “Goditje për shkak të detyrës”, “Kundërshtim me dhunë i punonjësit të Policisë” dhe “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të Policisë” dhe “Dhuna në familje”. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën që në momentin që është dhënë alarmi për arratisjen e tij. Mbetet e paqartë mënyra se si personi në fjalë ka arritur të dalë nga një nga institucionet më të sigurta në Tiranë.

I riu që tentoi të arratisej ishte kallëzuar në polici nga babai i tij, i cili pretendonte se e kishte dhunuar.

(f.m/dosja.al)

  • 17:29

    Tentoi të arratisej nga Drejtoria e Policisë, zbardhen detaje për 28-vjeçarin, goditi efektivin dhe ia ‘mbathi me të katra’

    Policia e Tiranës ka dhënë detaje në lidhje me të riun 28-vjeçar që u vu sot në pranga, pasi tentoi t’ia mbathte nga Drejtoria Vendore e Policisë së Tiranës. Mësohet se i riu me inicialet K.P., banues në Tiranë është kapur dhe shoqëruar në ambientet e Drejtorisë pasi ishte shpallur në kërkim për dhunë në familje.  Në momentin që efektivi e ka futur në katin e parë të institucionit, i riu e ka goditur dhe ka dalë nga rrethimi i godinës. Por, arratia nuk zgjati shumë ,pas pak metra më tutje, efektivë të tjerë e kanë kapur, për ta rikthyer në Drejtorinë e Policisë.  28-vjeçari ishte shpallur në kërim për dhunë në familje pasi e kishte denoncuar i ati, por tashmë do të akuzohet për veprat penale “Goditje për shkak të detyrës”, “Kundërshtim me dhunë i punonjësit të Policisë” dhe “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të Policisë” dhe “Dhuna në familje”. Njoftimi i policisë Tiranë. Më datë 25.09.2020, rreth orës 16:00, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K.P., 28 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas ishte i shoqëruar në ambientet e DVP Tiranë për veprën penale “Dhuna në familje” pasi ishte denoncuar nga babai i tij, dhe në momentin që Punonjësi i Policisë po e shoqëronte për në katin e parë të Drejtorisë Tiranë, ky shtetas e ka kundërshtuar me dhunë duke e goditur punonjësin e policisë dhe ka tentuar të largohet nga ambientet e DVP Tiranë por është kapur dhe prangosur disa metra më tej nga Forcat e Posaçme “Shqiponjat”. Në përfundimin të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K.P., për veprat penale “Goditje për shkak të detyrës”, “Kundërshtim me dhunë i punonjësit të Policisë” dhe “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të Policisë” dhe “Dhuna në familje”, dhe materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme.

Shto Koment