Bota

Arratiset në një ishull për ti qëndruar larg thashethemeve, Melinda Gates paguan 132 mijë dollar vetëm për një natë 

Melinda e ka bërë këtë zgjedhje në mënyrë që të qëndrojë sa më larg thashethemeve dhe zhurmave të shumta që po qarkullojnë rrëth divorcit të saj dhe Bill Gates
Featured image of article: Arratiset në një ishull për ti qëndruar larg thashethemeve, Melinda Gates paguan 132 mijë dollar vetëm për një natë  Bill dhe Melinda Gates

SHBA-Melinda Gates, ish-bashkëshortja e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe, ku paguan 132 mijë dollarë për një natë.

Melinda e ka bërë këtë zgjedhje në mënyrë që të qëndrojë sa më larg thashethemeve dhe zhurmave të shumta që po qarkullojnë rrëth divorcit të saj dhe Bill Gates, sipas mediave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bill dhe Melinda tani janë thirrur në gjyq për të ndarë pasurinë e tyre që arrin shifrën e 130 miliardë dollarëve pasi kanë kaluar bashkë 27 vite martesë dhe kanë rritur bashkë tre fëmijë. Ata kanë deklaruar se pavarësisht ndarjes, do të vazhdojnë të punojnë bashkë për menaxhimin e fondacionit të bamirësisë.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment