Bota

Arnold Schwarzenegger kontribon për Covid-19/ Dhuron 1 milionë dollar për përballimin e kësaj ‘lufte’

Ai e ka bërë vetë të ditur kontriburin e tij nëpërmjet një postim në ‘Instgram’ duke uruar që kjo situatë të stabilizohet dhe të përballohet me sukses.
Featured image of article: Arnold Schwarzenegger kontribon për Covid-19/ Dhuron 1 milionë dollar për përballimin e kësaj ‘lufte’ Arnold Schwarzenegger

AMERIKË– Aktori i famshëm, Arnold Schwarzenegger, ka dhuruar 1 milionë dollarë për të ndihmuar kundër luftës së koronavirusit. Po ashtu ai gjatëkësaj kohe herë pas here ka dhënë këshilla se si të mbrohemi në këtë periudhe pandemie.

Ai e ka bërë vetë të ditur kontriburin e tij nëpërmjet një postim në ‘Instgram’ duke uruar që kjo situatë të stabilizohet dhe të përballohet me sukses.

 “Asnjëherë nuk kam besuar të ulem në shtrat dhe të ankohem se sa gjëra të këqija janë, gjithmonë besoja se të gjithë duhet të bënim pjesën tonë për t’i bërë gjërat më mirë. Kjo është një mënyrë e thjeshtë për të mbrojtur heronjtë tanë të veprimit të vërtetë në vijën e parë në spitalet tona, dhe jam krenar që bëhem pjesë e saj. Unë dhurova 1 milion dollarë dhe shpresoj që të gjithë ju që mund të dilni përpara për të mbështetur këta heronj”,- ka shkruar ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Thenews

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment