Sport

Armand Duka zbulon të ardhmen e Hysaj, ja ku pritet ta shohim shkodranin sezonin e ardhshëm

Duka zbuloi se 26-vjeçari do të qëndroje të Napoli dhe do të rinovojë kontratën
Featured image of article: Armand Duka zbulon të ardhmen e Hysaj, ja ku pritet ta shohim shkodranin sezonin e ardhshëm Armand Duka dhe Elseid Hysaj

TIRANË– Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një prenoncim për “Radio Goal”, ka zbuluar të ardhmen e Elseid Hysaj. Futbollisti i Napolit ka qënë një ndër të përfolurit për t’u larguar nga skuadra, Duka zbuloi se 26-vjeçari do të qëndroje të Napoli dhe do të rinovojë kontratën. “Ne do të luajmë ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve në 4 shtator. Hysaj?

Unë mendoj se ai do të qëndrojë te Napoli. Është një lojtar i rëndësishëm që ka bërë mirë vitet e fundit dhe mund të bëjë edhe më mirë në sezonet e ardhshme. Unë mendoj se Hysaj përfundimisht do të rinovojë kontratën. Ai ka karakterin dhe vendosmërinë e duhur, ashtu si Gatuzo”, u shpreh Duka.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment