Politike

Arben Frashëri viktimë e Vettingut në Polici? Sandër Lleshaj e pret keq shkarkimin: S’na vjen mirë! Jemi detyruar të shtrëngojmë dhëmbët

Në fjalën e tij në emisonin “Kjo Javë”, ministri Lleshaj tha se kishte vënë re solidaritetin e gazetarëve të kronikës me efektivin, por shtoi se nuk mund të ndërhynte në proces.
Featured image of article: Arben Frashëri viktimë e Vettingut në Polici? Sandër Lleshaj e pret keq shkarkimin: S’na vjen mirë! Jemi detyruar të shtrëngojmë dhëmbët Sandër Lleshaj dhe Arben Frashëri

TIRANË– Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka komentuar shkarkimin nga Vettingu në Polici të ish-drejtorit të Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave, Arben Frashëri.

Në fjalën e tij në emisonin “Java”, ministri Lleshaj tha se kishte vënë re solidaritetin e gazetarëve të kronikës me efektivin, por shtoi se nuk mund të ndërhynte në proces.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E shoh me interes mbështetjen e Frashërit. Nuk mund ta gjykoj rastin konkret. Nuk na vjen mirë. Jemi detyruar të shtrëngojmë dhëmbët,”-tha Lleshaj.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment