Aktualitet

Apeli i mjekes Lida Shosha, e infektuar familjarisht me Covid: Mos lejoni t’ju vrasin, njerëz si Ermal Mamaqi që sot duhet të ishin pas hekurave të burgut. Të ndëshkohen këta maskarenj

Nëpërmjet një statusi të gjatë të bërë në ‘Faceook’ ajo bën të ditur se ndodhet me vigone në duar e me oksigjen në hundë, me sy të lodhur dhe trup të drobitur nga dhimbjet që i kanë ardhur si pasojë e Covid.
Featured image of article: Apeli i mjekes Lida Shosha, e infektuar familjarisht me Covid: Mos lejoni t’ju vrasin, njerëz si Ermal Mamaqi që sot duhet të ishin pas hekurave të burgut. Të ndëshkohen këta maskarenj Lida Shosha, Ermal Mamaqi

TIRANË– Mjekja e njohur Lida Shosha e cila ka qënë në vijën e parë duke ndihmuar pacientët që vuanin nga sëmundje të ndryshme ka zbuluar se së bashku me familjen e saj janë të infektuar me Covid. Nëpërmjet një statusi të gjatë të bërë në ‘Faceook’ ajo bën të ditur se ndodhet me vigone në duar e me oksigjen në hundë, me sy të lodhur dhe trup të drobitur nga dhimbjet që i kanë ardhur si pasojë e Covid. Të gjithë këtë ajo e shkruan duke bashkangjitur një foto nga trajtimi i zhvilluar i Ermal Mamaqit ku të pranishëm ishin më shumë se 10 persona (siç është masa e caktuar nga Ekspertët Teknik).

Mjekja shkruan se ky mesazh është OSHËTIMË. Ajo i bën thirrje qytetarëve që të mos lejojnë që dikush t’jua marrë jetën, duke përmendur aktorin Ermal Mamaqin. Shosha i drejtohet Mamaqit duke i thënë se duhet të ishte në burg për veprimin që ka bërë.

‘Sot duhet te ishe pas hekurave te burgut per kete akt kriminal qe ka bere, e te tjere si ky.Ky eshte #Krim,#Vrasje,#MakabritetMe jeten e shqiptareve te pafajshem, te lene ne meshire te nje vaksine qe sdihet kur do vije.#’- shkruan ajo.

Në fund ajo iu drejtohet qeveritarëve që të ndëshkojnë të gjithë personat që ajo i quan ‘maskarenjte injorantë, te babëzitur për fame’, që shkelin regullat ekstreme te grumbullimeve te paligjshme.

POSTIMI:

Pas nje viti ne krye te sherbimit e ndihmes mjekesore ne perballimin e urgjencave ekstreme e rasteve madhore onkologjike, nonstop, ndaj pacienteve, qe vinin nga kater anet e vendit, normal do infektoheshim.Po e shkruaj kete status me shpirt neper dhembe, ku une dhe gjithe familja ime po perballemi keqazi me Covid 19, me terapi intensive, uroj dhe shpresoj qe do ta kalojme. Vigonet neper duar e oksigjeni ne hunde, syte e lodhur, e trupi i drobitur nga dhimbjet e tershme , smundet kursesi te me mposhtin.Ky mesazh eshte #Oshetime.Mos lejoni tju vrasin, tju marin jeten, njerez ordinere si Ermal Mamaqi, qe sot duhet te ishe pas hekurave te burgut per kete akt kriminal qe ka bere, e te tjere si ky.Ky eshte #Krim,#Vrasje,#MakabritetMe jeten e shqiptareve te pafajshem, te lene ne meshire te nje vaksine qe sdihet kur do vije.#Ju , pushtetare e qeveritare, qe me dore te celikte, duhet te ndeshkoni gjithe keta maskarenjte injorante, te babezitur per fame, që shkelin regullat ekstreme te grumbullimeve te paligjshme ,bash ne drite te diellit, qe po injorojnë njerezit qe po vdesin perdite,që po luftojnë me shpirt nder dhembe per mbijetese, e pakëz shpresë ne fund te një tuneli ku sduket një drite.#Ju, #Ju, qe lejoni keta kriminele, psikopate , do jepni llogari nje dite, ne mos para ligjit, ju kemi lene Zotin.Flm miqve e kolegeve te vyer per gjithe ndihmen dhe suportin.Ndjese, pacienteve te mi, per pamundesine e ndihmes dhe sherbimit qe mund tju nevojitej ne keto momente.Do e kalojme,dhe ket flame.Atje jashte, shume gjera te bukura na presin nga kjo #Jete.Zoti ju bekofte

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

🔴Pas nje viti ne krye te sherbimit e ndihmes mjekesore ne perballimin e urgjencave ekstreme e rasteve madhore…

Posted by Lida Shosha on E hënë, 1 Shkurt 2021

Ermal Mamaqi nisi ditën e djeshme trajnimin që të mëson se si të bëhësh i suksesshëm. “Mendo, ndrysho, fito” është titulluar seanca e parë e trajnimit të Ermal Mamaqit që është mbajtur mbrëmjen e kaluar në ambientet e një kinemaje në Tiranë ku të pranishëm ishin më shumë se 30 apo 40 persona.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment