KRYESORET
Art&Argëtim

Shfaqja Edmond, Çobani: Aktori kryesor do të mungojë 4-5 javë, nuk kishim Plan B

26 Tetor 2021, 20:23 Nga DOSJA
Shfaqja Edmond, Çobani: Aktori kryesor do të mungojë 4-5

TIRANË- Regjisori i shfaqjes teatrale “Edmond” e autorit Alexis Michalik, Indrit Çobani ka thënë se aktori kryesor i shfaqjes Lulzim Zeqja do të mungojë për 4-5 javë. I ftuar në emisionin ‘Rudina’, në Tv Klan, ka thënë se shfaqja është shtyrë për 4-5 javë për shkak të aksidentit që pësoi aktori Zeqja. Ndërkohë që shtoi se nuk kishin bërë asnjë plan të dytë për shfaqjen nëse do të ndodhte diçka e tillë

Pjesë nga intervista:

Rudina Magjistari: Nuk e di si erdhi ai moment, si ndodhi ai incident i aktorit kryesor dhe tani gjithçka është ndërprerë. Shfaqja “Edmond” është ndërprerë, në pritje të kastit që të jetë gati edhe njëherë. Çfarë ka ndodhur?

Indrit Çobani: Ashtu është, shfaqja “Edmond” u shndërrua në një festë të madhe mes spektatorit dhe aktorëve, ai ritakim pas një mungese të gjatë në sallën e teatrit. Ishte një gjë që sikur ndezi një magji që kishim kohë që e prisnim dhe dhamë 4 shfaqje, ndërkohë që kishim 5 netë të tjera të shitura totalisht, por ka incidente që ne nuk i kemi në dorë.

Rudina Magjistari: Çfarë ndodhi kryesisht, është aktori kryesor Lulzim Zeqja me sa di unë?

Indrit Çobani: Aktori kryesor që është në rolin e Edmondit, fatkeqësisht pati një aksident duke shkuar për në një intervistë me Klanin dhe do e organizonim te salla e teatrit. Unë mbërrita përpara, ai nuk po mbërrinte, më pas mësova lajmin që rrugës ai ishte aksidentuar me motor.

Rudina Magjistari: Si është tani nga ana shëndetësore?

Indrit Çobani: Është në gjendje shumë të mirë shëndetësore, veç dëmtimit që ka te kavilja e këmbës që e ka në allçi dhe besoj do të mungojë për një periudhë 4-5 javë.

Rudina Magjistari: A mendohet një plan B për sa i përket këtyre shfaqjeve në skenë kur i ndodh dikujt, aq më tepër një personazhi kryesor?

Indrit Çobani: Për të gjitha aktivitetet e gjalla gjithmonë duhet të merren masa për planin B, planin C. Fatkeqësisht nuk e kishim një plan të tillë dhe nuk më takon mua të flas për këtë sepse unë dhe Ania përgjigjemi për pjesën artistike dhe kemi përgjegjësi vetëm për pjesën artistike të shfaqjes. Të gjithë teatrot e rëndësishme që mundohen të ndërtojnë repertorë kanë gjithmonë plane të dyta për raste.

Aktori Lulzim Zeqja pësoi një aksident automobilistik disa ditë më parë. Duke qenë se Zeqja është protagonist i shfaqjes “Edmond”, ajo është shtyrë pasi aktori nuk është në gjendje të performojë

(I.A/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

'Ka rrjedhje të sekretit hetimor?' Kraja-Majkos: Për non-gratat s'përgjigjem

Komisioni/ Kraja: Me paratë e konfiskuara kemi ngritur laboratorë eksperimentale

'A ndërhyn Rama dhe ministrat në punën tuaj?/ Kraja - Alibeajt: S'komentoj, zbatoj ligjin

Dosja e Aleks Nikës/ Ndreca: A mund të transferohet në SPAK? Kraja: Duhet vlerësuar

Dvorani dhe Ina Rama për President? Berisha: Janë subjekte të ndjekjes penale

Ç'do bëhet me Teatrin Kombëtar? Zotohet Berisha: Do ndërtohet siç ka qënë

8 emrat e PD për President, Berisha: Parodi e neverishme, keqpërdorim i Ramës

FMN propozoi shkrirjen e Bordit, Berisha: Të ndërhyhet me urgjencë për çështjen e borxhit

A e përdori PD për të justifikuar non-gratën? Berisha: Partia më ka penguar

'Non-grata' në gjykatën franceze, Berisha: Ka 2 faktorë kundër meje

Nëse vjen Berisha, PD duhet të pezullohet nga PPE, ish-kryeministri: Gaboi!

Berisha thirrje BE: Na hapni negociatat! Nuk e meritojmë, por po s'ndodhi sjell trazira në rajon

'Shqipëria anëtar i asociuar i BE'/ Rama: Mbështes vizionin e Macron

Gjermania kundër Ballkanit të Hapur? Rama: Ushqim për konsum lokal

'Ballkani i Hapur'/ Charles Michel: E mbështes, uroj që të gjithë t'i bashkohen nismës

'Ndryshojmë kursin'/ Rama: Nëse Bullgaria s'hap rrugë, do i shpëtojmë kthetrave të tyre

Integrimi/ Pse duhet mbajtur peng Shqipëria? Michel: Duhen zgjidhur konfliktet, ju mbështes

Integrimi në BE, Charles Michel: Angazhimi ynë nuk ka ndryshuar

Integrimi në BE/ Rama: Kemi hedhur hapa njëjtë si vendet që i kanë çelur negociatat

Aksioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, Edi Rama u shqetësua, dha mesazh tek bandat

Raporti i FMN, Ibrahimaj: Do jemi më të kujdesshëm, do analizojmë çmimet

Autori i vë zjarrin furgonit të policit në Shkodër, i maskuar si grua

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?