Aktualitet

Anulimi i fluturimeve, pasagjerët qëndrojnë të hutuar jashtë Rinasit: Nuk dimë asgjë, nuk na kanë dhënë asnjë infomacion. Do iki në Kosovë, çfarë të bëj…

VIDEO
Për 'Faxnews' ata bëjnë të ditur se nuk kanë marrë asnjë telefonatë nga aeroporti, ndërsa ka të tjerë që shprehen se kanë marrë vesh për anulimet vetëm pak minuta para se të mbërrinin në Rinas. 
Featured image of article: Anulimi i fluturimeve, pasagjerët qëndrojnë të hutuar jashtë Rinasit: Nuk dimë asgjë, nuk na kanë dhënë asnjë infomacion. Do iki në Kosovë, çfarë të bëj… Qyteraret ne Rinas

TIRANË– Pasagjerët të cilët iu janë anulluar udhëtimet në Rinas janë shprehur se nuk kanë marrë asnjë informacion se çfarë do të bëhet më tej. Për ‘Faxnews’ ata bëjnë të ditur se nuk kanë marrë asnjë telefonatë nga aeroporti, ndërsa ka të tjerë që shprehen se kanë marrë vesh për anulimet vetëm pak minuta para se të mbërrinin në Rinas.

DEKLARATAT:

‘Nuk dimë gjë. Kam fluturim në orën 12 në Bergamo’.

‘Për në Piza, nuk ka njoftuar njeri. Kam ardhur që në orën 5, mora vesh gjysëm ore më herët, rrugës. Cfarë do të bëj, do gjej mënyrë tjetër, ose do të kthehem mbrapsht në Kosovë. Numër telefoni e kanë, nuk kanë marrë në telefon.’.

‘Në orën 12 kam udhëtim. Nuk di gjë fare’

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Nuk ka informacion. Nuk e di, në orën 10 na thanë se do na japin informacion’.

‘Në orën 09:35 kam udhëtim. Na i kanë anulluar’.


LAJMI KRYESOR: Greva në Rinas/ Ushtria dhe FNSH-ja marrin në mbrojtje aeroportin, nisin hetimet për kontrollorët, afati i fundit për negociata sot në 10:00 (ZHVILLIMET)

(a.b)/dosja.al

Shto Koment