Sport

Anglia në zi, ish-futbollisti i Kombëtares ndërron jetë në mënyrë të papritur

Cherry zhvilloi gati 500 paraqitje për ekipin e Leeds në vitet 1970 dhe e përfaqësoi Anglinë duke zhvilluar 27 ndeshje
Featured image of article: Anglia në zi, ish-futbollisti i Kombëtares ndërron jetë në mënyrë të papritur

ANGLI-Ish-futbollisti i Anglisë dhe Leeds United, Trevor Cherry, ka ndërruar jetë ditën e mërkurën mbrëma në moshën 72-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e Cherry-t vjen më pak së dy javë pasi ish-shoku i i tij te Leeds, Norman Hunter, ndërroi jetë.

Cherry zhvilloi gati 500 paraqitje për ekipin e Leeds në vitet 1970 dhe përfaqësoi Anglinë duke zhvilluar 27 ndeshje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në një njoftim për media, klubi i Leeds bëri të ditur se Cherry ka vdekur në mënyrë të papritur pasi nuk vuante nga ndonjë sëmundje.

“Leeds United është i tronditur dhe thellësisht i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e legjendës së klubit Trevor Cherry, e cila ndodhi papritur”, shkruhej në reagimin e Leeds.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment