RajoniSport

Angli-Kosovë/ Pamje të rralla, paqeruajtësi britanik luan me fëmijët në Kosovë pas luftës

Kjo është hera e parë që këto dy kombëtare luajnë me njëra-tjetrën.
Featured image of article: Angli-Kosovë/ Pamje të rralla, paqeruajtësi britanik luan me fëmijët në Kosovë pas luftës Harry Kane dhe Vedat Muriqi

ANGLI- Ekipi Dardan do të përballet sonte me Anglinë në ndeshjen eliminatore për Euro 2020.

Kjo është hera e parë që këto dy kombëtare luajnë me njëra-tjetrën. Por ajo që po bën xhiron në rrjet është një foto, në të cilën shfaqet një ushtar britanik duke luajtur futboll me disa fëmijë nga Kosova gjatë misionit paqeruajtës në vitit 1999 në Kosovë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Në foto ushtari britanik duke luajtur me fëmijët në Kosovë

Tashmë ky ushtar duhet të jetë krenar për shërbimin e tij, pasi sot 20 vite më vonë e sheh që Kosova hyn në fushë duke sfiduar Anglinë në ndeshjen eliminatore për Euro 2020.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment