Sport

Anglezët “pushtojnë” Stambollin, Chelsea eleminon Real Madrid dhe sfidon Manchester City-n në finale

Chelsea është skuadra që do të luajë ndaj Manchester City-t në finalen e Champions League që do të luhet në Stamboll më datë 29 maj
Featured image of article: Anglezët “pushtojnë” Stambollin, Chelsea eleminon Real Madrid dhe sfidon Manchester City-n në finale Chelsea

ANGLI– Chelsea është skuadra që do të luajë ndaj Manchester City-t në finalen e Champions League që do të luhet në Stamboll më datë 29 maj. Një finale krejtësisht angleze, blutë eleminuan në gjysmëfinale skuadrën e Real Madrid.Barazimi i ndeshjes së parë kishte lënë të hapur të gjithë skenarët për në kthim, që në fakt është përligjur në 20 minutat e parë të luajtura në Stamford Bridge.

Raste nga të dyja anët, një gol i anulluar Ëerner për pozicion jashtë loje, përpara se sulmuesi gjerman të realizojë një të rregullt, më lehtë skishte si. Në minutën e 28, Kante nxorri Havertz përballë Courtois, por parabola e gjermanit përplaset në traversë dhe me asnjë mbrojtës të Real Madrid aty pranë, Ëerner kërcen me kokë dhe e shtyn në rrjetë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në pjesën e dytë Real Madrid nuk kishte ide për të bërë keq në portën e londinezëve, por duhej të vinte minuta e 87 që ndeshja të mbyllej, me Chelsea që shënoi golin e dytë me Mason Mount.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment