Sport

Angazhohet vetë drejtori Tare: Marash Kumbullën e dua te Lazio

Edhe kjo gjë nuk e pengon ish-lojtarin tonë të Kombëtares të këmbëngulë për të marrë një lojtar aq të kërkuar si Marash Kumbulla.
Featured image of article: Angazhohet vetë drejtori Tare: Marash Kumbullën e dua te Lazio Marash Kumbulla
Përditësuar:

ITALI– Igli Tare duket i vendosur për ta marrë bashkombësin e tij dhe mbrojtësin e Verones te klubi i tij Lazio. Kartoni i 19-vjeçarit nuk kushton pak por afërsisht 20 milionë euro.

Edhe kjo gjë nuk e pengon ish-lojtarin tonë të Kombëtares të këmbëngulë për të marrë një lojtar aq të kërkuar si Marash Kumbulla.

Janë të shumta skuadrat që kanë trokitur në klubin e drejtuar nga presidenti Setti, të gatshme për ta blerë futbollistin e Kombëtares shqiptare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mediat lokale shkruajnë se klubi i Lazios në përgjithësi dhe vetë Tare ka dy avantazhe të mëdha për ta rekrutuar mbrojtësin Shqipëtar: së pari së është bashkëkombës i tij dhe së dy te marrëdheniet e  mira të Lazios me klubin e Veronës.

Por Tare e di  mirë se çdo gjë varet nga propozimi me shifra në tavolinë.

(r.g/dosja.al)

Shto Koment