Aktualitet

Anëtari i Kushtetueses del para KPA-së, Muçi kërkon konfirmimin në detyrë. Vendimi shtyhet për në 4 nëntor

Muçi nga ana tjetër që është emëruar tashmë dhe si gjyqtar në Gjykatën Kushteuese kërkon konfirmim në detyrë.
Featured image of article: Anëtari i Kushtetueses del para KPA-së, Muçi kërkon konfirmimin në detyrë. Vendimi shtyhet për në 4 nëntor Besnik Muçi

TIRANË- Prokurori Besnik Muçi, sot ka dalë para Komisionit të Posaçëm të Apelimit për t’u njohur me vendimin përfundimtar. Muçi kaloi me sukses shkallën e parë të Vettingut, por Komisioni Publik e ankimoi këtë vendim dhe kërkon që të shkarkohet.

Muçi nga ana tjetër që është emëruar tashmë dhe si gjyqtar në Gjykatën Kushteuese kërkon konfirmim në detyrë.

Personi që i kam blerë shtëpinë i dënuar për moskallëzim krimi. Komisioneri Publik këmbulte ti përdorte si prova”, është shprehur Muçi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Seanca ka vijuar për disa orë, por nuk është marrë një vendim për të dhe është shtyrë për në datën 4 nëntor. 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment