Politike

Shqipëria u zgjodh anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit, reagon Rama: Lajm i bukur

Rama e cilëson zgjedhjen e Shqipërisë me 175 vota nga 117 të nevojshme, si një lajm të bukur dhe ka shpërndarë krahas mesazhit edhe procesverbalin e votimit.
Featured image of article: Shqipëria u zgjodh anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit, reagon Rama: Lajm i bukur Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit të mirë që Shqipëria u bë anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Rama e cilëson zgjedhjen e Shqipërisë me 175 vota nga 117 të nevojshme, si një lajm të bukur dhe ka shpërndarë krahas mesazhit edhe procesverbalin e votimit.

POSTIMI:

Me 175 vota nga 117 të nevojshme, Shqipëria sapo u zgjodh anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB për vitet 2022-2023

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.b)/dosja.al

Shto Koment