PolitikeRajoni

Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, Basha: Krenar për këtë arritje, shqiptarët në mbështetje të historisë

Basha përshëndet nënshkrimin e këtij protokolli anëtarësimi në NATO nga Maqedonia.
Featured image of article: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, Basha: Krenar për këtë arritje, shqiptarët në mbështetje të historisë Lulzim Basha, kryetar i PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas nënshkrimit të protokollit nga Maqedonia për t’u bërë pjesë e NATO-s. (Lexo këtu).

Basha përshëndet nënshkrimin e këtij protokolli anëtarësimi në NATO nga Maqedonia.

Reagimi i plotë:

Përshëndes nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është një ngjarje e madhe për rajonin tonë.

Zgjerimi i NATO-s në Ballkan është një kontribut përcaktues për sigurinë, paqen dhe vlerat e demokracisë.

Ndihem krenar që në këtë arritje të madhe faktori politik dhe vullneti i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut mbështetën dhe përcaktuan pa hezitim këtë arritje historike.

 

Shto Koment