Politike

“Anesti, ça keni të gjithë sot? Eja pak”, Rama ngacmon koordinatorin: Pse je kaq me emocione (VD)

Rama nuk e la pa përmendur, ndërkohë që koordinatori i quajtur Anesti, prezantoi rastin.

TIRANE- Në takimin e përjavshëm të Bashkëqeverisjes kryeministri Edi Rama vuri re sot se koordinatorët e platformës “Shqipëriaqëduam.al”, teksa prezantonin rastet e zgjidhura kishin emocione. Rama nuk e la pa përmendur, ndërkohë që koordinatori i quajtur Anesti, prezantoi rastin.

Batutat e Ramës:

Edi Rama: Anesti, edhe ti i emocionuar, ça keni të gjithë sot, eja pak këtu eja?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Anesti, koordinatori: Sot prezantojmë rastin e një aplikanti të Akademisë së Sigurisë, i cili pasi kaloi me sukses dy fazat e para kërkonin ende verifikim. Pas denoncimit në platformë ne kërkuam verifikimet nga Drejtoria e Policisë dhe Akademia dhe tashmë ai ka nisur shkollën.

Edi Rama: Ja shiko Juelen, pa asnjë emocion. Bam Bam.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment