Politike

Analisti Nazarko ‘shpërthen’ kundër Ramës: Po të më thotë Rama derr, i them ‘a s’më ha munë’!

Analisti Nazarko ka thënë se ai nuk i pranon fyerjet nga Rama. Nazarko shprehet se të gjithë kolegët që janë ofenduar nga Kryeministri duhet t’i kthejnë atij përgjigje individuale.
Featured image of article: Analisti Nazarko ‘shpërthen’ kundër Ramës: Po të më thotë Rama derr, i them ‘a s’më ha munë’! Analisti, Shpëtim Nazarko

TIRANË- Analisti Shpëtim Nazarko ka shpërthyer kundër Kryeministrit Edi Rama, duke thënë se ishte gati që ta ofendonte atë, nëse ai do ta fyente.

I ftuar në emisionin “360 gradë” ai ka thënë se nëse Rama do i drejtohej me fyerje siç ka bërë me kolegët e tij, ai kishte një përgjigje dhe do i kthehej: A nuk më ha munë!

Po të më thotë mua unë i them më ha munë. Ja kam thërë Nanos në sy të rojeve, seç më tha dhe i thashë: A më ha munë dhe iku. Edhe Çim Peka nëse e ka sulmuar do ti kthejë përgjigje. Individualisht por edhe në publik. I ka folur militantëve të vet jo popullit. Rama nuk është budalla, mund ti thoni maskara. Rama e di shumë mirë me kë po flet, po flet para një turme që do të dëgjojë ato që do të dëgjojë. Edhe Berisha e përdor. Njëherë po e kritikonim dhe tha unë ndjek taktikën e Berluskonit, u flas militantëve të mi, ata që e pëlqejnë këtë lloj gjuhe. Nuk e besoj që ky është thelbi i krizës”, u shpreh Nazarko.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pak ditë më parë në takimin “Bashkia që duam”, ku u prezantua Erion Veliaj si kandidat për Tiranës, shefi i qeverisë hodhi akuza të forta kundër mediave, duke i qujtur kazan e kadrinj dhe si një burim i së keqes.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment