Aktualitet

Amerikanët në sallë për të vëzhguar gjithçka! Shtyhet sërish në Apel seanca ndaj Arbër Çekajt, çfarë ndodhi këtë herë

Shkak për shtyrjen e gjyqit të sotëm është bërë mungesa e avokatit të Donaldo Lushajt, Artan Jaha.
Featured image of article: Amerikanët në sallë për të vëzhguar gjithçka! Shtyhet sërish në Apel seanca ndaj Arbër Çekajt, çfarë ndodhi këtë herë Arbër Çekaj

TIRANË– Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë për herë të dyrë procesin gjyqësor ndaj Arbër Çekajt, i cili është akuzuar për 613 kg kokainë, brenda konteinerëve me banane në portin e Durrësit. Shkak për shtyrjen e gjyqit të sotëm është bërë mungesa e avokatit të Donaldo Lushajt, Artan Jaha.

Mësohet se në sallë, ditën e sotme ishin edhe përfaqësues të Ambasadës Amerikane, të cilët siç duket janë mbledhur për të monitoruar procesin. Për shkak të shtyrjes, seanca e radhës tashmë është lënë për në datën 7 Dhjetor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku akuzohen për trafikimin e 613 kg kokainë që vinte nga Kolumbia e fshehur mes bananeve dhe u dënuan nga shkalla e Parë me 33.6 vite burg në total.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment