Politike

Ambasadorja Kim mbledhje online me disa kryetarë bashkish: Faleminderit që i mbani qytetarët të sigurtë

Ambasadorja amerikane ne Tiranë, Yuri Kim, ka biseduar me kryebashkiakun e Tiranës, Korçës, Fierit dhe me prefektin e Durrësit, të cilët i ka falenderuar për punën e bërë.
Featured image of article: Ambasadorja Kim mbledhje online me disa kryetarë bashkish: Faleminderit që i mbani qytetarët të sigurtë Yuri Kim

TIRANË– Ambasadorja amerikane ne Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një mbledhje online me disa kryetarë bashkish në vend. konkretisht Kim, ka biseduar me kryebashkiakun e Tiranës, Korçës, Fierit dhe me prefektin e Durrësit, të cilët i ka falenderuar për punën e bërë.

Foto e postuar nga Yuri Kim

“Shpresoj të takohemi nga afër së shpejti por për momentin, pata kënaqësinë të takoja virtualisht Kryetarët e Bashkive të Tiranës, Korcës dhe Fierit dhe prefektin e Durrësit. Faleminderit që i mbani qytetarët të sigurtë dhe të shëndetshëm duke zbatuar rigorozisht masat e distancimit social. Le të vazhdojmë me bashkim dhe disiplinë për të mposhtur COVID-19,”-shkruan Kim në njoftimin e saj.

Disa ditë më parë, Kim zhvilloi një bisedë telefonikë edhe më kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Një Koment në “Ambasadorja Kim mbledhje online me disa kryetarë bashkish: Faleminderit që i mbani qytetarët të sigurtë

  1. ambasadore injorante ku shteti jote grabite e vjedha pa funede vendine time dhe ne jetojme ne skamje dhe vendi jote jetone me 3000 dollare kurse populli shqiptare me 300 dollare dhe del e talleshe ku nuk kemi mare asnje ndime

Shto Koment