Politike

Ambasadorja Kim, takim me kreun e ri të Doganave: Ramë dakord për të ndaluar krimin e organizuar dhe korrupsionin

Kim thotë se me Gazhelin kanë rënë dakord se do të rrisin bashkëpunimin kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.
Featured image of article: Ambasadorja Kim, takim me kreun e ri të Doganave: Ramë dakord për të ndaluar krimin e organizuar dhe korrupsionin Yuri Kim

TIRANE– Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim Drejtorin e ri të Përgjithshëm të Doganave, Gent Gazhelin i cili ka marrë këtë detyrë pak muaj më parë.

Kim shkruan se me Gazhelin kanë rënë dakord se do të rrisin bashkëpunimin kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë u takova me Drejtorin e ri të Përgjithshëm të Doganave, Gent Gazhelin, për të diskutuar rëndësinë e lehtësimit të biznesit të ligjshëm, sigurimin e sigurisë dhe kontrollit në lëvizjen e mallrave, si dhe sigurimin e përgjegjësisë. Ne ramë dakord për të rritur bashkëpunimin për të ndaluar krimin e organizuar dhe korrupsionin”, shkruan ambasadorja Kim.

A.B/Dosja.al

Shto Koment