Politike

Ambasadori Soreca: Kemi një krizë politike të paprecedent në Shqipëri

Soreca ka deklaruar se në vend ka një krizë politike të paprecedent, që prej shkurtit kur opozita vendosi të braktisë parlamentin.
Featured image of article: Ambasadori Soreca: Kemi një krizë politike të paprecedent në Shqipëri Luigi Soreca

Tiranë- Eni Vasili ka zhvilluar një intervistë ekskluzive për Open në Top Channel me Ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca, Soreca foli për çështjet kryesore të politike të vendit. Soreca foli për krizën politike në vend.

“Ju flisni me të gjithë, por kur do flasin ndërmjet tyre palët politike?-e pyeti Eni Vasili. ‘Kemi një krizë të paprecedentë në Shqipëri që prej shkurtit kur opozita vendosi të braktisë parlamentin. Kam bërë 31 thirrje për t’u ulur në tryezë dhe tani ja arritëm për reformën zgjedhore- tha Soreca.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky ishte një takim surprizë. A do të ketë surpriza të tjera?– e pyeti Eni Vasili. Në qoftë se i them surprizat, atëherë ata nuk janë më surpriza– tha Soreca.

Marrë nga Hapur.al

Shto Koment