Sociale

Ambasadori kinez vizitë në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër (VD)

Në këtë takim kanë sëbashku me Ambasadorin kinez Zhou Ding kanë qenë të pranishëm dhe Burbuqe Spahiu, Drejtore Ekzekutive  Shoqatës personeli i ambasades.
Featured image of article: Ambasadori kinez vizitë në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër (VD) Ambasadori i Kinës në Shqipëri

SHKODËR- Ambasadori i Kinës në Shqipëri, ka qenë në një vizitë në Shkodër në Shtëpinë e Fimijës në këtë qytet. Ai ka qenë në kuadër të festës së 1 qershorit, së bashku me shoqatën Alb-China.

Në këtë takim kanë sëbashku me Ambasadorin kinez Zhou Ding kanë qenë të pranishëm dhe Burbuqe Spahiu, Drejtore Ekzekutive  Shoqatës personeli i ambasades.

Në fund të kësaj vizite Drejtori i Shtëpisë së Fëmijës i akordon certifikata Mirënjohje Shoqatës Kulturorem, Alb- China dhe Ambasadës së Kinës në Tiranë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment