Aktualitet

‘Alo salla, na sillni përforcime’/ Hetimet për vrasjen e Rashës, Prokuroria sekuestron bisedat e radios së efektivit të policisë, “çmontohet” sistemi TIMS

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar të gjitha bisedat e raportuara në sallën operative nga efektivët e policisë, të cilët pretenduan se për të riun kishin njoftuar në radio, duke kërkuar edhe ndihmë e përforcime.
Featured image of article: ‘Alo salla, na sillni përforcime’/ Hetimet për vrasjen e Rashës, Prokuroria sekuestron bisedat e radios së efektivit të policisë, “çmontohet” sistemi TIMS Klodian Rasha

TIRANË– Vrasja e Klodian Rashës ka ngritur në këmbë vendin në kohë pandemie, duke shkaktuar edhe ndryshime në qeveri me largimin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. Por puna vijon ende për zbardhjen e ngjarjes nga ana e organeve kompetente.

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar të gjitha bisedat e raportuara në sallën operative nga efektivët e policisë, të cilët pretenduan se për të riun kishin njoftuar në radio, duke kërkuar edhe ndihmë e përforcime. Të gjitha bisedat janë marrë nga sistemi TIMS, aty ku edhe regjistrohen dhe po zbardhen nga hetuesit e dosjes.

Pas kqyrjes së provave mbetet për t’u parë nëse versioni i efektivit është I vërtetë dhe ata vërtetë kanë kërkuar përforcime në drejtim të rrugës “Dritan Hoxha”, aty ku dhe u bë ndjekja e Klodian Rashës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment