Politike

“Alo, Edi Rama të shqetëson”, Kryeministri nis të telefonojë qytetarët: Çfarë shqetësimi ke

VIDEO
Sot një ditë më pas, Rama ka nisur që të telefonojë vetë qytetarët dhe u kërkon që të shprehin problemin e tyre.
Featured image of article: “Alo, Edi Rama të shqetëson”, Kryeministri nis të telefonojë qytetarët: Çfarë shqetësimi ke

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme njoftoi se të gjithë qytetarët që mund të kishin probleme gjatë situatës së luftës me COVID-19, mund të dërgonin shqetësimet e tyre në Shqipëriaqëduam.al.

Sot një ditë më pas, Rama ka nisur që të telefonojë vetë qytetarët dhe u kërkon që të shprehin problemin e tyre.


“Alo, Edi Rama u shqetëson”, kjo është fraza e parë që dëgjohet pasi hapet telefoni nga ana tjetër. Më pas Kryeministri thotë: Çfarë problemi ke se keni lënë një shënim këtu tek portali.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa në një reagim në Facebook, kreu i qeverisë shkruan: 🔴 www.shqiperiaqeduam.al ME NJË KANAL KOMUNIKIMI URGJENT PËR HALLET E LUFTËS NË FAMILJET TUAJA 🟡 SHKRUANI DHE LINI KONTAKTIN TUAJ TELEFONIK 🟢 BRENDA 24 ORËSH JU KTHEJMË PËRGJIGJE

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në ““Alo, Edi Rama të shqetëson”, Kryeministri nis të telefonojë qytetarët: Çfarë shqetësimi ke

  1. Jam ne hall nuk kemi me ca te ushqehemi kemi nevoj per ndihm pa pun une dhe burri dhe pa ndihm ekonomike kam persiper dhe vllain e burrit qe eshte invalid me kemp dhe nuk dalin per ate po megjith hallet qe kam kam dhe prindrit e mi dje xhaxhain tim qe jan dy pleq pa femij pa shpi i ka fut vllai im te shpia e vet jan 4 pleq vetem ju lutem na ndihmoni i dashur kryeminister

Shto Koment