Aktualitet

Vdes gjyqtari i rrethit Mat, Ali Koleci prej ditësh ndodhej i shtruar në gjendje të rëndë në spital

Koleci e ka nisur karrierën e tij si mësues në vitet ’90-të, ndërsa më pas është përfshirë në sistemin e drejtësisë. Për rreth 10 vite, Koleci ka qenë në krye të Gjykatës së Matit dhe ka punuar si gjyqtar në Bulqizë dhe mat.
Featured image of article: Vdes gjyqtari i rrethit Mat, Ali Koleci prej ditësh ndodhej i shtruar në gjendje të rëndë në spital Ali Koleci
Përditësuar:

MAT– Ali Koleci, gjyqtarë i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Mat është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm. I ndjeri, prej ditësh ndodhej i shtruar në spital dhe ishte në gjendje të rëndë shëndetësore, për arsye ende të paqarta.

Koleci e ka nisur karrierën e tij si mësues në vitet ’90-të, ndërsa më pas është përfshirë në sistemin e drejtësisë. Për rreth 10 vite, Koleci ka qenë në krye të Gjykatës së Matit dhe ka punuar si gjyqtar në Bulqizë dhe mat.

Ali Koleci, la pas tre fëmijë dhe gruan e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment