Aktualitet

Alfred Beleri flet për Dosja.al: Ja pse e ndryshova emrin

Alfred Beleri ka folur edhe për ndryshimin e emrit, duke dhënë versionin e tij.
Featured image of article: Alfred Beleri flet për Dosja.al: Ja pse e ndryshova emrin Alfred Beleri

TIRANË- Alfred Beleri, i cili akuzohet nga mediet si një prej pjesëtarëve të “Masakrës së Peshkëpisë”, ndërsa mohoi këto akuza, foli edhe lidhur me ndryshimin e emrit të tij.

Dosja.al pyeti z.Beleri lidhur me këtë çështje, për të cilin tregoi versionin e tij.

Z.Beleri, ju njiheni nga mediet me disa emra. Në fillim si Alfred Bejleri, pastaj Fredi Beleri, së fundmi si Dhionisios Alfred Beleris. A e keni ndryshuar identitetin (emrin) dhe nëse po cila është arsyeja?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Alfred Beleri: Kur linda prindërit e mi më regjistruan në Gjendjen Civile me emrin Alfred Beleri. Në vitin 1991 u pagëzova me emrin Dhionisios dhe e shtova në Gjendjen Civile. Fredi më thërrasin shkurt.

(B.B/ Dosja.al)

Shto Koment