Rajoni

Aleksandër Vuçiç: Përfaqësuesit e huaj dhanë ryshfet për serbët, që të garojnë kundër Listës serbe në 6 tetor

Vuçiç ka deklaruar se zyrtarë të huaj në Kosovë kanë ofruar para për serbët në mënyrë që këta të fundit të garojnë kundër Listës serbe në zgjedhjet e 6 tetorit.
Featured image of article: Aleksandër Vuçiç: Përfaqësuesit e huaj dhanë ryshfet për serbët, që të garojnë kundër Listës serbe në 6 tetor Aleksandër Vuçiç

PRIHSTINË- Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka hedhur akuza të rënda kundër qeveritarëve në Kosovë, duke thënë se ata kanë dhënë rryshfet për serbët, në mënyrë që ata të garojnë kundër Listës Serbe.

Sipas Vuçiçit taëshmë serbët do të bëhen edhe më të bashkuar pas kësaj që kutuan për qeverinë e Kosovës.

Ndërkohë në deklaratën e tij Vuçiç nuk ka bërë publik emra për rastin në fjalë, por vetëm ka theksuar se janë përfaqësues të huaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Përfaqësuesit e huaj në kafene dhe zyra të ndryshme ofruan para serbëve për t’i bindur të garojnë kundër Listës Serbe, në zgjedhjet e 6 tetorit”, ka thënë Vuçiq.

A.C/Dosja.al

Shto Koment