Virale

Albin Kurti ‘thyen’ rrjetin, vendos rekord shikueshmërie, mund Ramën dhe Berishën

Kandidati për kryeministër pati një rekoed audiencë, prej plot 18.9 mijë ndjekësish në kohë reale duke i dhënë i një "leksion" lidërve të tjerë vendas por dhe shqiptarë.
Featured image of article: Albin Kurti ‘thyen’ rrjetin, vendos rekord shikueshmërie, mund Ramën dhe Berishën Edi Rama, Albin Kurti dhe Sali Berisha

KOSOVË– Mbrëmjen e djeshme kreu i VetëVendosjes, Albin Kurti ishte i ftuar në televizionin T7. 

Në praninë e analistëve si: Berat Buzhala, Rron Gjinovci dhe Jusuf Thaçi, Kurti shpalosi planin e tij për zgjedhjet e tetorit që do të zhvillohen në Kosovë. 

Kandidati për kryeministër pati një rekoed audiencë, prej plot 18.9 mijë ndjekësish në kohë reale duke i dhënë i një “leksion” lidërve të tjerë vendas por dhe shqiptarë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për krahasim kemi marrë audiencat e dy prej personazheve më të ndjekur nga publiku shqiptar, Sali Berishën dhe Edi Ramën. 

Të dy të ftuar nga emisione shumë të ndjekura, madje Rama edhe në çeljen e “Open” vitin e shkuar, nuk e kanë arritur atë shifër audience. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment