Rajoni

“Dashuria s’na bën të dhunshëm”, Kurti, Osmani dhe Haradinaj bëhen bashkë më 14-shkurt, mesazhet me letrat në formë zemre

Albin Kurti, Vjosa Osmani dhe Ramush Haradinaj kanë zgjedhur mënyrën më të mirë dhe më të veccantë të cilët kanë shkruar mesazhet e tyre në letra të kuqe në formë zemre.
Featured image of article: “Dashuria s’na bën të dhunshëm”, Kurti, Osmani dhe Haradinaj bëhen bashkë më 14-shkurt, mesazhet me letrat në formë zemre Albin Kurti, Vjosa Osmani dhe Ramush Haradianaj

KOSOVË- Në ditën e sotme të 14 shkurtit e cila shënon ditën e të dashuruarve nuk kanë munguar as mesazhet e politikanëve të Kosaovës.

Albin Kurti, Vjosa Osmani dhe Ramush Haradinaj kanë zgjedhur mënyrën më të mirë dhe më të veccantë të cilët kanë shkruar mesazhet e tyre në letra të kuqe në formë zemre.

“Dashuria na lëviz. S’na lë të qetë, por s’na bën të dhunshëm.”-shkruan Albin Kurti në letrën e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Albin Kurti

“Dhuna ndaj grave është e patolerueshme, asnjë femër nuk duhet ta përjetojë ferrin e dhunës. Ju nuk jeni vetëm”.– ka shkruar Osmani në letrën e saj.

Letra e Vjosa Osmanit
Ramush Haradinaj

A.K.Dosja.al

 

Shto Koment