Bota

Alarm për bombë në spitalin grek/ Telefonata e mistershme alarmon mjekë e pacientë, Policia në vendngjarje

Forcat e policisë dhe njësia e Departamentit të Asgjësimit të lëndëve shpërthyese ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po hetojnë në lidhje me rastin.
Featured image of article: Alarm për bombë në spitalin grek/ Telefonata e mistershme alarmon mjekë e pacientë, Policia në vendngjarje Foto ilustruese

GREQI-Një alarm për bombë është raportuar në një spital në Selanik. Mediat greke bëjn me dije se policia ka marrë një telefonatë në lidhje me një bombë që ndodhet në spitalin “Papageorgiou”, ku janë shtruar edhe pacientë me COVID-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Forcat e policisë dhe njësia e Departamentit të Asgjësimit të lëndëve shpërthyese ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po hetojnë në lidhje me rastin.

Bëhet e ditur se telefonata është bërë nga një personi i paindetifikuar, i cili pretendon se në katin e tretë të spitalit ishte vendosur një bombë.
(k.a/dosja.al)

Shto Koment