Showbiz

Aktorja tropojane ‘tradhëton’ genet e djathta: Me Ramën deri në mandatin e katërt, ju dini të jeni kampionë e jo si ata që abuzuan me idealet e prindërve e gjyshërve të mi

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Arjola Demiri shkruan se në zgjedhjet parlamentare do të jetë përkrah kryeministrit Edi Rama.
Featured image of article: Aktorja tropojane ‘tradhëton’ genet e djathta: Me Ramën deri në mandatin e katërt, ju dini të jeni kampionë e jo si ata që abuzuan me idealet e prindërve e gjyshërve të mi Arjola Demiri dhe Edi Rama

TIRANË– Aktorja me origjinë nga Tropoja, ka tradhëtuar ‘rrënjët e saj të djathta’ për të kaluar në mbështetje të Partisë Socialiste, dhe të kryeministrit Edi Rama, i cili garon për mandatin e tretë vitin e ardhshëm.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Arjola Demiri shkruan se në zgjedhjet parlamentare do të jetë përkrah kryeministrit Edi Rama.

“Miq e mikesha, familjarë e fansa të mij,po ju komunikoj se në zgjedhjet e pritëshme parlamentare do jem përkrah Edi Ramës me tërë mundësitë dhe energjitë e mija. Vij nga një familje e djathtë në gen por pikërisht kjo me intrigon të braktis përgjithmonë të ashtuquajturit të djathtë që abuzuan me idealet e prindërve e gjyshërve të mi. I bashkohem Edi Ramës se qytetin tim të lindjes nga një gërmadhe e varrezë politike për 25 vjet e riktheu në jetë e një qytet modern që bashkjeton me shekullin e ri. Me Edi Ramën do jem jo vetëm për mandatin e tretë por dhe për të katërtin…,”– shprehet Arjola.

Këtë vendim, Arjola ja ka bërë të ditur vendimin e saj drejtuesit politik të PS-së për Qarkun e Kukësit, Safet Gjici:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me shumë dëshirë, ndërgjegjë e vendosmëri do jem me ju në fushatë. Jam e lumtur të jem perkrah jush, që keni treguar kurdoherë qe dini e mundeni të jeni kampion,”.– shton ajo më tej.

Demiri ka qenë pjesë e filmit ‘I love Tropoja’, ku luajti krah kryeministrit Edi Rama. Tashmë ajo është pjesë e kastit të “Portokalli”, spektakël i cili pritet të rikthehet së shpejti në ekran.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Aktorja tropojane ‘tradhëton’ genet e djathta: Me Ramën deri në mandatin e katërt, ju dini të jeni kampionë e jo si ata që abuzuan me idealet e prindërve e gjyshërve të mi

  1. Se e ka idenë se çfar bën.Tradhëton familjen për kë????Pa fjalë!!!!

Shto Koment