Showbiz

Aktori shpëton një viç dhe një lopë nga thertorja, nis të mbajë fjalën që dha kur mori “Oscar”

Bashkë me nënën e tij, “Joker”, vizitoi Sanctuary Farm bashkë me një grup aktivistësh nga Save Animal. Aktori del nga thertorja me vicicn në krahë dhe me lopën, e cila kishte lindur në kamion. Phoenix i quan ata Liria dhe Indigo.
Featured image of article: Aktori shpëton një viç dhe një lopë nga thertorja, nis të mbajë fjalën që dha kur mori “Oscar” Joaquin Phoenix dhe viçi
Përditësuar:

SHBA– Joaquin Phoenix , i njohur për publikun me rolin e tij në filmin “Joker’, ka nisur të mbajë fjalën që dha teksa fitroi çmimin Oscar. Mediat ndërkombëtare kanë publikuar një video, teksa Phoenix shihet duke shpëtuar një viç dhe një lopë nga ambientet e një thertoreje.

Bashkë me nënën e tij, “Joker”, vizitoi Sanctuary Farm bashkë me një grup aktivistësh nga Save Animal. Aktori del nga thertorja me vicicn në krahë dhe me lopën, e cila kishte lindur në kamion. Phoenix i quan ata Liria dhe Indigo.

Asnjëherë nuk kam menduar se do të gjeja miqësi në një thertore. Takova, Anhony dhe hapa zemrën time ndaj tij. Pa mirësinë e tij, Liria dhe viçi i saj i vogël, Indigo, do të kishte parë një vdekje të tmerrshme,”– tha Phoenix.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ylli i njohur pasi u përzgjodh si aktori më i mirë, zgjodhi të mbajë një fjalim që tregonte gjithë udhëtimin për çmimin “Oscar”. Në fjalimin e tij mjaft emocional ai foli me pasion për besimin e tij në të drejtat e kafshëve, dhe shtoi se nuk do të lejonte më të abuzohej me to.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment