Showbiz

Aktori turk tregon ushqimet e preferuara shqiptare: Ushqimet e gjyshes nuk i ndërroj me asgjë, bën byrek

 • ‘Gjyshërit e mi flasin shqip’/ Aktori turk që ‘çmendi’ femrat flet për origjinën e tij
 • Aktori Can Yaman ka folur për ushqimët e tij më të parapëlqyera të cilat ia gatuan gjyshja.
  Featured image of article: Aktori turk tregon ushqimet e preferuara shqiptare: Ushqimet e gjyshes nuk i ndërroj me asgjë, bën byrek Can Yaman

  TURQI– Aktori turk me origjinë shqiptare Can Yaman ka folur lidhur me rrënjët e tij për herë të parë. 

  Në emisionin “Qejfi më i madh se Stambolli”, Can ka folur për ushqimët e tij më të parapëlqyera të cilat ia gatuan gjyshja.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  “Ka lidhje me çfarë rritesh dhe shijen e asaj vazhdon ta shijosh edhe më vonë. Unë ushqimet e gjyshes nuk i ndërroj me asgjë. Ajo bën një byrek të tillë që zgjat 3 orë. I hap vetë petat. Bën byrek me presh. E bën aq të mirë sa të lëpish gishtat. Bën pogaçe me kos, hudhëra, salsa, mishin e bën copa copa. Janë ushqime të veçanta nuk i provojnë të gjithë,”– tha aktori. 

  (k.m/dosja.al) 

  Shto Koment