Aktualitet

Aktivizohet sërish zjarri në fshatin e Vlorës, zjarrëfikëset nisen drejt vendngjarjes

Zjarri u shua mbrëmjen e djeshme në fshatin Poro mirëpo u aktivizua sërish ditën e sotme.
Featured image of article: Aktivizohet sërish zjarri në fshatin e Vlorës, zjarrëfikëset nisen drejt vendngjarjes Pamje nga zjarri
Përditësuar:

VLORE– Sërish kanë nisur vatrat e zjarrit në fshatin Poro të Vlorës. Zjarri u shua mbrëmjen e djeshme mirëpo u aktivizua sërish ditën e sotme.

Mbrëmjen e kaluar u raportua për një tjetër vatër zjarri me përmasa të mëdha në fshatin Tragjas në zonën e Orikumit. Kryetari i Bashkisë Dritan Leli i ka bërë thirrje të gjithëve që të mos ndezin zjarre vend e pavend pasi rrezikojnë banesat dhe jetën e njëri-tjetrit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zjarrëfikësja është nisur në drejtim të fshatit.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment