Aktualitet

Aksioni dhe kontrollet e bujshme! Arrestohen pesë persona në Berat, njerit iu gjet dorezë metalike

Në prangat e policisë kanë rënë D.T,i cili u kap me disa doza me kokainë dhe cannabis sativa në automjetin e tij, A.H dhe K.H,që u kapën duke drejtuar motoçikletat pa leje drejtimi, L.V,që ishte shpallur në kërkim për veprën penale "Dhuna në familje" dhe K.K, pasi ishte me masën e sigurimit "Arrest në shtëpi" dhe gjatë kontrolleve u kap nga shërbimet e Policisë në një lokal. Gjithashtu, policia ka vënë nën hetim shtetasin E.H, pasi gjatë kontrollit iu gjet një dorezë metalike.
Featured image of article: Aksioni dhe kontrollet e bujshme! Arrestohen pesë persona në Berat, njerit iu gjet dorezë metalike Foto ilustruese

BERAT– Pesë persona kanë rënë në pranga dhe një tjetër është vënë nën hetim gjatë kontrolleve të realizuara mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Mësohet se policia e Beratit ka arrestuar 5 persona për vepra të ndryshme penale, ndërsa një tjetër është vënë nën hetim në gjendje të lirë. Në prangat e policisë kanë rënë D.T,i cili u kap me disa doza me kokainë dhe cannabis sativa në automjetin e tij, A.H dhe K.H,që u kapën duke drejtuar motoçikletat pa leje drejtimi, L.V,që ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje” dhe K.K, pasi ishte me masën e sigurimit “Arrest në shtëpi” dhe gjatë kontrolleve u kap nga shërbimet e Policisë në një lokal. Gjithashtu, policia ka vënë nën hetim shtetasin E.H, pasi gjatë kontrollit iu gjet një dorezë metalike.

Njoftimi i policisë

Në kuadër të operacionit të organizuar nga blutë e Beratit, gjatë postblloqeve të ngritura gjatë dy ditëve janë kapur dhe ndaluar disa persona si më poshtë: Në kuadër të këtij operacioni të policisë së Beratit janë arrestuar në flagrancë 5 persona për vepra të ndryshme penale, ndërsa një tjetër është vënë nën hetim në gjendje të lirë. Në prangat e policisë kanë rënë D.T,i cili u kap me disa doza me kokainë dhe cannabis sativa në automjetin e tij, A.H dhe K.H,që u kapën duke drejtuar motoçikletat pa leje drejtimi, L.V,që ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje” dhe K.K, pasi ishte me masën e sigurimit “Arrest në shtëpi” dhe gjatë kontrolleve u kap nga shërbimet e Policisë në një lokal. Gjithashtu, policia ka vënë nën hetim shtetasin E.H, pasi gjatë kontrollit iu gjet një dorezë metalike. Të gjithë këta persona janë kapur gjatë kontrolleve të ngritura që prej ditës së djeshme e në vijim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shqipëria është nën sundimin e policisë. Forca të shumta policie kanë zbarkuar në Tiranë, Elbasan, Fier e Durrës, ku janë duke ushtruar kontrolle të imtëisshmt në banesa, rrugë e makina.  Mësohet se, edhe sonte, njësoj si një natë më parë, pas disa ditëve të ngarkuara me kronikë të zezë, blutë e shtetit kanë zbritur sërish në terren. “Shqiponjat” RENEA dhe forcat e FNSH-së vijojnë kontrollet në qytete të ndryshme të vendit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment