Aktualitet

Aksidentoi për vdekje nëj 29-vjeçar në Angli, shpallet në kërkim shqiptari

Chand, 29 vjeç, po kalonte rrugën pak para orës 4 të mëngjesit kur u godit nga një makinë e cila nuk u ndal në vendin e ngjarjes."Ky është një hetim kompleks dhe unë duhet të mbaj mendje të hapur rreth rrethanave të përplasjes dhe të gjithë skenarët e mundshëm", u shpreh Policia.
Featured image of article: Aksidentoi për vdekje nëj 29-vjeçar në Angli, shpallet në kërkim shqiptari Antonio Russo

ANGLI- Një i ri është shpallur në kërkim në Britani të Madhe pasi akuzohet se ka aksidentuar për vdekje në fund të muajit gusht në Birmingam një 29-vjeçar. Policia britanike konfirmon se personi i dyshuar me emrin Antonio Russo, mund të jetë shqiptar dhe goditi Rajesh Chand në Rrugën më 31 gusht.

Chand, 29 vjeç, po kalonte rrugën pak para orës 4 të mëngjesit kur u godit nga një makinë e cila nuk u ndal në vendin e ngjarjes.”Ky është një hetim kompleks dhe unë duhet të mbaj mendje të hapur rreth rrethanave të përplasjes dhe të gjithë skenarët e mundshëm“, u shpreh Policia.

Hetimi ynë na ka çuar në Ruso të jemi të dyshuarit tanë kryesor. Unë besoj se ai është një kombëtar shqiptar, por besoj fuqimisht në bazë të dokumenteve të identitetit të gjetur se ky është një identitet i rremë. Megjithatë, unë jam i sigurt se imazhi është një ngjashmëri e vërtetë e burrit që ne po kërkojmë“, shtohet me tej.

Nëse e njihni këtë njeri, ose keni ndonjë informacion në lidhje me Russo, unë do t’ju bëj thirrje të kontaktoni me mua ose ekipin tim. Z. Chand u vra në rrethana tragjike dhe familja e tij kishte nevojë për përgjigje. Ngjarja aksidentale ka ndodhur më 31 gusht në Rajesh Chand, në Soho, në orët e para të mëngjesit“, vijon deklarata.

Sipas policisë britanike, kanë qenë tre makina që po udhëtonin në atë moment, por ka qenë makina e Antonio Russo ajo që dyshohet se ka lënë të vdekur 29 vjeçarin në Rajesh Chand, një Audi A4 S Line Estate, me targë “NJ60 UOX”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga hetimet ka rezultuar se ky automjet i përket 31-vjeçarit Antonio Russo, banues në Rushall, por që nuk është rënë ende në gjurmët e tij. 

Lajmi i mirë është se automjeti që ne kemi identifikuar si përgjegjës për aksidentin është lehtësisht i identifikueshëm pasi e ka të dëmtuar pjesën e përparme. Ju bëj thirrje të gjithë atyre të cilët mund të kenë informacion apo mund të bien në kontakt me të, të lajmërojnë menjëherë policinë.

“Hetimet e deritanishme na kanë çuar në përfundimin se personi me mbiemër Russo është i dyshuari kryesor i joni, si shkaktar i vdekjes së 29-vjeçarit. Dyshimet e mia janë se ai është në shtetas shqiptar, por që ka ndërruar identitet”, u shpreh detektivi.

(k.m. dosja.al)

Shto Koment