Aktualitet

Aksidentohet në thellësi të minierës së Bulqizës, ndërron jetën minatori (EMRI)

46- vjeçari, baba i tre vajzave punonte në një minierë private ku gjatë punës një masiv mineral kromi është shkëputur nga tavani i galerisë duke e zënë poshtë dhe lënë të vdekur.
Featured image of article: Aksidentohet në thellësi të minierës së Bulqizës, ndërron jetën minatori (EMRI) Minatorët në minierë
Përditësuar:

BULQIZË– Një aksident me pasojë vdekjen e një minatori është regjistruar sot në minierën e Bulqizës. Mësohet se një 49-vjeçar ka humbur jetën sot teksa punonte në një galeri.

Fiqiri Karaj është 46-vjeçari që gjeti vdekjen ndërsa po punonte në një galeri private.

46- vjeçari, baba i tre vajzave punonte në një minierë private ku gjatë punës një masiv mineral kromi është shkëputur nga tavani i galerisë duke e zënë poshtë dhe lënë të vdekur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton shkaqet e ngjarjes ndërkohë që trupi i viktimës është dërguar për ekspertizë.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment