Aktualitet

Aksident tragjik në Itali/ 81-vjeçari e përplas me makinë, vdes 57-vjeçarja shqiptare (EMRI)

Një shqiptare ka mbetur e vdekur ditën e sotme në Valenza të Italisë, si shkak i një aksidenti automobilistik.
Featured image of article: Aksident tragjik në Itali/ 81-vjeçari e përplas me makinë, vdes 57-vjeçarja shqiptare (EMRI) Foto ilustruese

ITALI– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Itali, ku si shkak i një aksidenti  automobilistik ka gjetur vdekjen një  gruaja shqiptare. Ngjarja ka ndodhur në  rrugën Pontecurone në Valenza.

Siç shkruajnë edhe mediat vendase, shqiptarja teksa ka qenë duke ecur në vendkalimin për këmbësorët është përplasur për vdekje nga një makinë që dretjohej nga një 81-vjeçar, i cili ishte banor i zonës.

Ajo është identifikuar si, Suzana Methasani, 57 vjeç, banuese në Valenza. Ndërkohë policia nashkiake e Valenzas ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet mbi aksidentin tragjik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: radiogold

A.C/Dosja.al

Shto Koment