Aktualitet

Aksident/ Në gjendje të dehur në timon, arrestohet shoferi në Gramsh

Një shofer i dehur në Gramsh u arrestua nga Policia, pasi është përplasur me një makinë tjetër në unazën e qytetit.
Featured image of article: Aksident/ Në gjendje të dehur në timon, arrestohet shoferi në Gramsh Foto ilustruese

ELBASAN- Policia ka arrestuar një 38-vjecar, pasi ka qenë në gjendje të dehur në timon dhe është përplasur me një makinë tjetër. Aksidenti ka ndodhur ne unazën e qytetit Gramsh.

Në pranga është vënë shtetasi L.A., 38 vjeç. Arrestimi i tij u bë pasi në unazën e qytetit Gramsh është përplasur me një mjet tjetër, dhe pas bërjes së testit të alkoolit nga Policia rrezultoi se drejtonte mjetin në gjëndje të dehur.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorin Vendore te Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

L.A., 38 vjeç, banues në Gramsh. Arrestimi i tij u bë pasi në unazën e qytetit Gramsh është përplasur me një mjet tjetër, dhe pas bërjes së testit të alkoolit nga Policia rrezultoi se drejtonte mjetin në gjëndje të dehur.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprat penale ” Shkelje e rregullave të qarkullimi rrugor” dhe ” Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment