Aktualitet

Aksident në Fier, makina përfundon në lumin Gjanica, si shpëtohen mes ujit çifti i të moshuarve (VD)

Aksident në Fier. Makina përfundon në lumin Gjanica. Shpëtojnë mrekullisht çifti i të moshurave.

Fier- Një aksident ka ndodhur në qytetin e Fierit mëngjesin e sotëm. Dosja.al mëson se drejtuesit i mjetit tip “Benz” ka dashur të parkojë makinën pranë lumit, po ka përfunduar në lumin Gjanica.

Mësohet se makina ka rrëshqitur drejt lumit pasi zona aty është kthyer në një kantier ndërtimi dhe agjitaturat e lumit nuk janë të betonizuara.

Brenda mjetit ndodheshin një çift bashkëshortësh të  moshuar që fatmirësisht nuk janë dëmtuar. Në video e mëposhtme janë edhe momentet e kur shpëtohen personat që ndodheshin brenda.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në vendngjarje kanë mbërritur ambulanca dhe policia.

J.V/Dosja.al

Shto Koment