Aktualitet

Zbriti për të bërë foto në rrugë, ‘Benz-i’ merr përpara turistin ukrainas në Elbasan (Foto)

Një turist ukrainas përplaset në fshatin Mirakë. Ai kishte dalë për të bërë foto pranë tunelit të Xibrakës, kur u mor para nga një mjet tip "Benz".
Featured image of article: Zbriti për të bërë foto në rrugë, ‘Benz-i’ merr përpara turistin ukrainas në Elbasan (Foto) Pamje nga aksidenti

ELBASAN- Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd, në afërsi të fshatit Mirakë.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se një turist ukrainas ka zbritur nga makina e tij për të bërë disa foto të tunelit pranë Xibrakës, ku edhe është goditur nga një mjet tip “Benz”.

Ndërsa një automjet tip ‘Benz’ që u fut në parakalim në këtë pjesë të aksit humbi kontrollin dhe e mori përpara turistin që kishte zbritur nga mjeti i tij. 

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton rrethanat e shkaqet e aksidentit duke shoqëruar edhe drejtuesin e “Benzit”.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment