Aktualitet

Aksident i rëndë në Lushnje, plagosen gjashtë persona, mes tyre edhe një fëmijë

Sipas informacioneve mësohet se dy mjetet janë përplasur në vendin e quajtur në vendin e quajtur “Rotondo e Karbunarës” në Lushnje.
Featured image of article: Aksident i rëndë në Lushnje, plagosen gjashtë persona, mes tyre edhe një fëmijë Pamje nga aksidenti

LUSHNJE- Gjashtë personë kanë mbetur të plagosur nga një aksident i rëndë në Lushnje. Sipas informacioneve mësohet se dy mjetet janë përplasur në vendin e quajtur në vendin e quajtur “Rotondo e Karbunarës” në Lushnje.

Nga aksidenti të plagosur kanë mbetur S.Ç, 73 vjeç, M.Ç, 50 vjeçe, E.Ç, 13 vjeç, L.Ç, 73 vjeçe, A.K dhe I.K, 51 vjeç.

Një prej personave të plagosur ka mbetur fillimisht i bllokuar në mjet, por me ndërhyrjen e forcave zjarrfikësve dhe policisë ai është nxjerrë nga makina dhe është drejt spitalit të Traumës në Tiranë për një mjekim më të specializuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia pas mbërritjes në vendin e ngjarjes, ka nisur puna për zbardhjen e plotë të shkaqeve të kësaj ngjajre.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment